AS

Szkolenia groomerskie

Grooming

[* Groomer - fryzjer dla zwierząt. Najczęściej używane w stosunku do psich i kocich fryzjerów]

Kurs dedykowany jest dla miłośników psów, którzy chcą stać się profesjonalnymi groomerami, a także dla tych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na ich temat.

Opis zajęć Mój sprzęt

Podstawowy kurs pierwszej pomocy dla zwierząt

Jako jedna z niewielu instytucji szkoleniowych w zakresie kursu realizowany jest podstawowy kurs pierwszej pomocy dla zwierząt!

Tematyka szkolenia

Cena kursu: 3 500 zł brutto / 4 tygodnie / 120 godzin

Po zakończeniu kursu i otrzymaniu tytuły Dyplomowanego Groomera każdy uczestnik ma możliwość skorzystania z darmowego tygodnia doszkalającego!

Dla kogo?

Kurs dedykowany jest dla miłośników psów, którzy chcą stać się profesjonalnymi groomerami, a także dla tych, którzy pragną poszerzyć swoją wiedzę na ich temat. Szkolenie prowadzone jest od podstaw, dlatego nie musisz się martwić, że nie masz żadnego doświadczenia. Wystarczy, że kochasz zwierzęta i posiadasz zdolności manualne lub po prostu czujesz, że to jest właśnie to, czego chcesz się nauczyć.

Szkolenie ma za zadanie przygotować Cię do samodzielnej pracy z psami w salonie groomerskim. Po jego zakończeniu i otrzymaniu certyfikatu dyplomowanego groomera, ma pozwolić Ci on na ubieganie się o pracę w istniejących już na rynku salonach groomerskich, a także na otwarcie własnego salonu strzyżenia i pielęgnacji zwierząt. Dołożę wszelkich starań, by marzenie o pracy w tym zawodzie, stało się realne.

4 tygodnie praktyki

Kurs groomingu w szkole As, to czterotygodniowe zajęcia praktyczne i teoretyczne pod czujnym okiem dyplomowanego groomera. Od pierwszego dnia pracujemy wyłącznie na żywych zwierzętach. Jako jedyna z niewielu szkół w Polsce posiadamy i uczymy kursantów działać na nowoczesnym systemie podciśnieniowym Trim Vacuum System.

Szkolenie odbywa się w pomieszczeniu z dwoma niezależnymi stanowiskami w pełni wyposażonymi w sprzęt groomerski oraz z miejscem kąpielowym.

Zajęcia praktyczne

Na pierwszym etapie szkolenia kursant zdobywa umiejętności:

Czesania, trymowania, kąpania, suszenia, obcinania pazurów, czyszczenia uszu, usuwania włosów z uszu, wypróżniania gruczołów okołoodbytowych, rozczesywania, czyszczenia zębów, pielęgnacji łapek oraz posługiwania się maszynką i nożyczkami.

Kolejne kroki

Strzyżenie psów i kotów, rozczesywanie, używanie różnych typów nożyczek, trymowanie psów ras szorstkowłosych. W trakcie szkolenia kursanci poznają różne stylizacje psich fryzur w zależności od rasy, a zdobytą wiedzę przekładają na praktykę. Krok po kroku, w obecności instruktora uczą się pielęgnacji zwierząt zaczynając od rozmowy z klientem, doboru kosmetyków, przez wybór odpowiedniej fryzury, aż po samodzielną pracę przy stole groomerskim.

Teoria

Ćwiczenia praktyczne opierają się na niezmiernie ważnej teorii, która przeplata się w ciągu całego okresu szkolenia. Tematyka:

 1. Behawior zwierząt ( mowa ciała zwierząt, sygnały uspokajające, stres, postępowanie z psami i kotami problematycznymi).
 2. Stylizacja psich fryzur, wzorce FCI
 3. Najczęściej spotykane rasy psów w salonach groomerskich
 4. Dobór narzędzi i kosmetyków ( szamponów, odżywek, pudrów, lakierów)
 5. Rozpoznawanie ektopasożytów (pcheł, kleszczy, świerzbu) oraz postępowanie w przypadku wykrycia
 6. Rozpoznawanie podstawowych problemów skórnych (grzybice, endopasożyty)
 7. Higiena i bezpieczeństwo człowieka i zwierzęcia w salonie
 8. Organizacja pracy w salonie
 9. Rozmowa z klientem

W trakcie kursu, uczestnicy otrzymują potrzebne do nauki materiały dydaktyczne.

Kurs pomocy dla zwierząt

Jako jedna z niewielu instytucji szkoleniowych w zakresie kursu realizowany jest podstawowy kurs pierwszej pomocy dla zwierząt!

W życiu spotykają nas różne sytuacje, w naszej pracy również nie wiemy, co może się zdarzyć, zwłaszcza, że dla czworonogów, wizyta w salonie często wiążę się ze dość dużym stresem. Każdy z Was powinien zadać sobie pytanie: gdyby mojemu zwierzęciu, w domu, na spacerze czy klientowi podczas zabiegu w salonie zagrażało niebezpieczeństwo CZY UMIAŁBYŚ MU POMÓC?

W życiu nabywanie nowych umiejętności jest bardzo ważne. Taką umiejętnością może być właśnie udzielanie pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Nie wiemy, kiedy sytuacja zmusi nas do wykorzystania naszej wiedzy i kompetencji, ale na pewno fakt, że potrafilibyśmy pomóc czyni nas bogatszymi ludźmi. Niekiedy prosta czynność może być tą decydującą o życiu lub zdrowiu naszych pupili. Dlatego nauczmy się sztuki, jaką jest ratowanie życia.

Tematyka szkolenia podstaw pierwszej pomocy:

 1. Postępowanie przy:
  • Wstrząsie
  • Alergiach
  • Biegunce
  • Wymiotach
  • Szoku
  • Gorączce
  • Udarze cieplnym
  • Hipotermii
  • Krwawieniu
  • Pogryzieniu
  • Połknięciu obcego ciała
  • Problemach okołoporodowych
  • Ukąszeniu
  • Podtopieniu
  • Oparzeniu
  • Odmrożeniu
  • Porażeniu prądem
  • Zatruciu
 2. Zakładanie opatrunków
 3. Bandażowanie
 4. Resuscytacja